środa, 21 października 2015

Imperium

Imperium jest jednym z najważniejszych i największych państw w Delon. Powstało przez zjednoczenie się wielu królestw, które były na tych ziemiach, przeciwko nowej potędze, czyli królestwie Fereli. Podbił on całą Wschodnią Ziemię i chciało ruszyć dalej na zachód. Przeszkodziło mu jednak Spotkanie Trzech Królów, Fereli, Ridii i Asger. Odbyło się ono mniej więcej w połowie Drugiej Ery (licząc czasem powszechnym). Herbem Imperium stały się wtedy dwa srebrno-złote krzyże, symbolizujące przymierze Asger i Ridii, na czerwonym tle. Przez pierwsze dekady kraj był w pokoju, oraz zajmował tylko ziemie na zachodzie Imperium, w tym większość ziem sprzymierzonych. Gdy zbliżał się cztero tysięczny rok Drugiej Ery zaczęli podbijać ziemie na południe od rzeki Czerańskiej. Natomiast kraje za lasem Trzech Królów coraz częściej się przyłączyły do Imperium. Przełomem było gdy Lenys II Falcon w 4302 roku zaproponował połączenie się spuścizny po Fereli z Imperium. Zdobyto w ten sposób wszystko na północ od Dorzecza Darych. Wprowadzono też wtedy prawo demokracji, przez co Imperatorzy byli wybierani w sposób głosowania, ale wciąż rządzili dożywotnio. W czasach gdy dzieje się akcja książki najważniejszymi rodami były: Falcon, Sevent, Dery, Gold, Motyn, oraz Ljubiec. Kiedyś też opisze te rodziny z osobna i lepiej przedstawie ich historie, ale ten dzień jeszcze nie nadszedł. Wracając jednak trochę w tył to powiedział o pewnej rzece. Jest to ta która przepływa z zewnątrz Imperium do jego wnętrza, a dokładniej do tego wielkiego jeziora. Las to chybs coś oczywistego. Jednak gdyby ktoś się nie domyślił to jest to ten na północy Imperium, wiecie taki wielki, trudno przeoczyć.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz