Ziemie, które zajmuje Imperium mają z północy na południe 4400 mil linthińskich, natomiast z zachody na wschód 8800. Są to oczywiście liczby przybliżone. Na północnej granicy znajduje się pasmo górskie, które nosi jakże oryginalną nazwę Gór Przesmykowych. Mniej więcej na środku tego miejsca przepływa Oratha, która wpada następnie do Jeziora Imperialnego. Największy las w regionie, czyli Las Trzech Królów, znajduje się na północy, między jeziorem, a morzem. Na północnym zachodzie, przy morzu jest kolejne pasmo górskie, zwane Górami Asgaru. To właśnie tam było jedno z założycielskich królestw. Na południowym krańcu wyżyn Asgaru rosną wielkie lasy Larin. Wypływa też z tych gór rzeka Khatala, która wpływa do Jeziora, oraz Mithal Północny i Południowy. Ten drugi łączy się z Khatalem. Na północny zachód od lądu jest Wyspa Kirhi, ziemie które Imperium straciło na przełomie Drugiej i Trzeciej Ery. Na północ od Czernigrodzkiej zatoki jest Szara Puszcza. A czym jest ta zatoka? Ma nazwe od Czernigrodu - aktualnej stolicy Imperium. Same miesto jest zbudowane na Czereni, rzece łączącej Zatoke z Jeziorem, odgrywa ważną role w handlu i transporcie. W latach 3600-3800 D.E. była też południową granicą Imperium. Na południe od niej rozciągają się równiny Ljubieców. Nie ma tu nic ciekawego, oprócz paru większych miast, np. Ljabija, czy Zader. Na zachód od tych równin jest morze Laury, a za nim półwysep Derin. Ważnym punktem na tym morzu są Wyspy Tarcz, które bronią i ograniczają wpływ do zatoki Czernigrodzkiej. Obok równin Ljubieców jest półwysep Ljabski, który wcześniej przez tysiące lat był Ljubieców, ale w latach 4600-5000 T.E. osiedlili się tam bogaci kupcy, oraz wędrowni rycerze i ich służba, którzy uciekli z cesarstwa Kazanii, które zostało zniszczone przez rebelie i podzielone na mniejsze królestwa. Nie znajdowało się ono w Endorth, ale jednak właśnie tutaj wielu znalazło schronienie. Wracając do samego półwyspu to powstało tam jedno z największych i najbogatszych miast Imperium, czyli Złota Przystań, kontrolowana przez Goldów. Idąc dalej na południe spotkamy lasy Berminu, rzekę Barlan, oraz góry Marten. Ten region nie ma największego czy najważniejszego rodu, bo jest podzielony na prawie trzysta małych rodzin walczących ze sobą o wpływy. Na południowych kresach Imperium znajduje się pustynia Motynów, która jest pod panowaniem rodziny Motyn. Jest tu też najsłabiej rozwinięta linia brzegowa, przez co handel tra tylko drogą lądową. Motynowie kontrolują też półwysep Wschodnich Kresów. Najważniejszy ośrodek dochodu i ludności dla tego rodu. Teraz idziemy na północ. Między pustynią, a Jeziorem możemy zobaczyć ziemie sporne, o które często wybuchają wojny wewnętrzne, pomiędzy Derymi, Motynami, oraz Esterlingami, którzy kontrolują większość z tych ziem. Dorzecze Derych a stepy Esterlingów oddziela pasmo górskie najczęściej nazywane Rhodhackim. Zamieszkują je dzikie klany górskie, które często plądrują wioski z ich okolic. Dalej mamy oczywiście dorzecze Derych, z Międzyrzeczem na czele. Jest on nad dwoma rzekami Kmicą i Oksyją. Są to dwaj bogowie górskich klanów. Dalej na północ są dwa potężne i wpływowe rody czyli Falcon i Sevent. Jedni władają na zachodzie, a drudzy na wschodzie. Ich naturalną granicą są góry Landknecht. Są we władaniu Landknechtów, którzy od tysięcy lat nie mogą się zdecydować po której stoją stronie. Jeszcze trochę na północ mamy takie rody jak Leinster, Roghal, Daven, czy Jakhali. No i zatoczyliśmy kółko, więc czas na mówienie o Jeziorze Imperalnym. Największą wyspą jest Wyspa Sokoła, pierwotna siedziba Falconów. Znajduje się we wschodniej części Jeziora, nieopodal Treethjem. Drugą pod względem wielkości jest Wilcza Wyspa, która jest po zachodniej części i na południe od półwyspu Ljabskiego. Po dłuższej chwili namysłu postanowiłem, że nie będę bliżej opisywał pozostałych wysp, które w sporej części są okupowane przez piratów, lub niezaludnione. Są oczywiście jakieś normalne np. Trzy Tarcze, które bronią wpływu do dorzecza Derych, oraz Szara Królowa, która jest niedaleko Czereni i nie tylko jej broni, ale też usprawnia handel w regionie z północy na południe. Opisałem chyba co ważniejsze elementy, więc moje zadanie uznaje za spełnione.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz